Czasem prawdziwej miłości nie trzeba szukać, ponieważ ona sama nas odnajdzie. Należy jednak pamiętać, że to właśnie taka miłość, której się nie spodziewamy i oddajemy się jej w stu procentach, potrafi najbardziej nas zranić… Właśnie o tym przekonała się główna bohaterka powieści Jojo Moyes pt. „Zanim się pojawiłeś” – dwudziestosześcioletnia Louisa Clark.

Autorka w swoim dziele opisała z jednej strony losy Louisy Clark, która prowadziła spokojnie i stabilne życie, do dnia, gdy jej świat wywrócił się do góry nogami… Dziewczyna oraz jej tata stracili prace i aby utrzymać rodzinę, Lou musiała znaleźć nowy sposób na zarabianie, co wcale nie było takim prostym zadaniem. Dostała posadę opiekunki osoby niepełnosprawnej, a osobą tą okazał się Will Traynor, od którego historii zaczyna się cała książka. Mężczyzna uległ wypadkowi, przez co został sparaliżowany i stracił wszelkie chęci do dalszego życia.

Spotkanie to staję się przełomowym wydarzeniem i odmienia życie obojga z nich.
Jojo Moyes opisując tą wzruszającą historię miłosną, poruszy serce każdego czytelnika!
Pewnie zapytacie, skąd usłyszałam o tym tytule… Szczerze mówiąc na dzieło to, trafiłam po obejrzeniu filmu. Zwykle jestem sceptycznie nastawiona do oglądania ekranizacji, a dopiero później czytania książki, jednak tym razem postanowiłam spróbować i wiecie co? To była jedna z najlepszych decyzji, jakie mogłam podjąć! Zarówno książka, jak i film oddają historię w stu procentach. Czytając jednak, wszystko przeżywamy dwa razy mocniej.

– To było – powiedziałam mu – najlepsze pół roku w moim życiu.
Milczeliśmy długo.
– To zabawne Clark, ale w moim też.

Losy Louisy i Willa tworzą jedną z najsmutniejszych historii miłosnych, o jakich w życiu miałam okazję przeczytać. Po skończeniu książki nie jesteśmy już tacy sami i zaczynamy rozmyślać o wielu aspektach naszego życia. Porusza serca, myśli i pokazuje, czym jest prawdziwa miłość. Nie jest to zmyślona historia, która nie ma prawa się zdarzyć, wręcz przeciwnie. Czasem w życiu spotykają nas sytuacje, których nie sposób jest przewidzieć, czy zaplanować i musimy się z nimi pogodzić, ponieważ nie mamy na nie wpływu. Ja nazywam je przeznaczeniem, które nie zawsze działa po naszej myśli. To od nas zależy, jak postanowimy na nie odpowiedzieć. Dlatego zanim ktokolwiek z Was postawi się po stronie Willa lub Louisy, niech postara się zrozumieć historię zarówno z jednej, jak i z drugiej perspektywy. Co Wy byście zrobili w takiej sytuacji? To pytanie zostawiam każdemu do własnej refleksji.

Różne rzeczy się zmieniają, rozwijają się albo obumierają, ale życie toczy się dalej.

Jeśli chodzi o mnie… Książkę „Zanim się pojawiłeś” gorąco polecam, jednak zanim zabierzecie się za lekturę, należy zaopatrzyć się w kilka paczek chusteczek.

Kategorie: Melodramat

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *